Roto NT kovanie

Roto NT kovanie

Roto NT je systém kovania pre otváravo-sklopné okná vysokej kvality založený na dlhoročných skúsenostiach, ktorý kladie vysoký dôraz na bezpečnosť, pohodlnosť používania, dizajn, ako aj na dlhú životnosť. Možnosť automatizácie montáže kovania zjednoduší výrobu okien, a vďaka modulárnemu princípu kovania sa dá ľahko upraviť vybavenosť okien podľa rôznych požiadaviek trhu.

Vďaka širokej ponuke produktov a doplnkov je možné vytvoriť okná a dvere aj pre rôzne špecifické miestnosti. Bez kompromisov, napríklad bezpečnostné okno do detskej izby, spálňové okno zabezpečujúce regulovateľné vetrania alebo obývacia izba so skrytými závesmi.

Bezproblémové sklápanie, otváranie a zatváranie.

Okno otvára priestor, vytvára atmosféru a spolu s tým všetkým je kryštálovo čistým rozhraním privátnej sféry. Popritom musí nielen bezchybne fungovať, ale musí zabezpečiť aj pekné stvárnenie, nakoľko má významnú rolu v harmónii vnútorných priestorov. Okná nekupujeme často, preto musíme dať osobitný význam na kvalitu vyhotovenia. V dnešnej dobe vedia okná oveľa viac ako len jednoduché otváranie – premenia domov na bezpečnejší a príjemnejší a v neposlednom rade môžeme s nimi ušetriť energiu.

Nová povrchová úprava RotoSil Nano

Inovatívna povrchová úprava RotoSil Nano zabezpečuje vysokú odolnosť voči korózii každému dielu Roto NT. Vďaka špeciálnej štruktúre nano častíc sa stáva povrch výnimočne odolným aj v takých extrémnych podmienkach ako je napríklad morský vzduch s vysokým obsahom soli:

  • Vo svete najodolnejšia sériovo vyrábaná povrchová úprava
  • Najvyššia odolnosť aj voči poškriabaniu
  • Nano častice umožnia do určitej miery regeneráciu povrchu
  • Nepoškodzuje životné prostredie, je hygienické a nie je zdraviu škodlivé
  • Matný strieborný povrch

Koncepcia bezpečnosti NT

Roto NT ponúka už v štandardnom prevedení základnú bezpečnosť. Pre vyššie bezpečnostné požiadavky ponúka Roto zostavu kovania so zabezpečením proti vyveseniu krídla, ktorá spĺňa predpis RAL-RG 607/13. Vopred predmontované bezpečnostné diely kovania zabezpečia možnosť na rýchlejšiu montáž kovania so zabezpečením proti vyveseniu. Vyšší stupeň zabezpečenia voči vlámaniu majú za ciel doplnkové zostavy k bezpečnostným oknám podľa novej normy DIN V ENV 1627–1630. Táto norma obsahuje skúšku jedného okna.

10 ročná záruka na diely kovania Roto NT

Prísne požiadavky na kvalitu a skúšky, ako aj nová RotoSil Nano povrchová úprava vytvárajú jedinečný vplyv na životnosť kovania. Systém garancie kvality schválený s TÜV ako aj jedinečný postup pri vytváraní povrchovej úpravy nám umožňuje aby Roto ponúkalo 10 ročnú záruku na funkčnosť systému kovania Roto NT.

3 typy uzatváracích čapov

Systém kovania Roto NT ponúka možnosť výberu z 3 rôznych uzatváracích čapov, ktoré sa vzájomne odlišujú v ich použiteľnosti a v možnostiach ich nastavovania. V záujme ľahšieho rozoznávania, rôznych značení variácií nájdete v poli uzatváracích čapov.

100 % záruka kvality od nápadu cez celú produkciu s TÜV certifikátom

Postup kontroly kvality Roto – do ktorého spadajú aj skúšky jednotlivých dielov, ako aj okien a dverí – zodpovedá platným predpisom a normám. Kontrolu dôležitých dielov kovania vykonáva Roto podľa predpisov RAL a DIN. TÜV, ako nezávislý skúšobný ústav potvrdzuje, že skúšobná filozofia Roto, jej metodika a úrovne skúšok zodpovedajú normám RAL a DIN.